таг: технологијата

20-те најчести лозинки во 2023 година, сите се мета на хакери

0
Истражувачи ја користат технологијата за вештачка интелигенција користена во филмови како „Аватар“ за следење на развојот на болести кои влијаат на движењето, пишува...

Се тестира најголемиот автономен електричен товарен авион досега

0
Технологијата на целосно самоуправувачки возила и превозни средства напредува, па и беспилотните летала веќе се користат за различни цели. А, сега е претставен...

Технологијата од филмот „Аватар“ може да помогне да се лекуваат ретки...

0
Истражувачи ја користат технологијата за вештачка интелигенција користена во филмови како „Аватар“ за следење на развојот на болести кои влијаат на движењето, пишува...

Технологијата од филмот „Аватар“ може да помогне да се лекуваат ретки...

0
Истражувачи ја користат технологијата за вештачка интелигенција користена во филмови како „Аватар“ за следење на развојот на болести кои влијаат на движењето, пишува...

Технологија од филмот „Аватар“ може да помогне во лекување ретки болести

0
Истражувачи ја користат технологијата за вештачка интелигенција користена во филмови како „Аватар“ за...

ВИДЕО: Веројатно најмалиот офсајд во историјата на фудбалот

0
ВАР технологијата во понеделникот ги намачи играчите и навивачите на Евертон во премиерлигашката победа над Арсенал (2:1). На „карамелите“ двапати им беше...

ВИДЕО | Кружен тек на дното на Атлантикот: Ремек-дело на инженерството...

0
Технологијата нема граници! Првиот подводен кружен тек штотуку е завршен, како дел од тунел долг 11 километри, кој поврзува два од...

ФОТО: Како би изгледала табелата во шпанската „Ла Лига“ доколку нема...

0
Моментно со видео технологијата која ја користи во текот на натпреварите, сезонава во генералниот пласман води Атлетико Мадрид со 32 бодови, колку...