fbpx

таг: Техничкиот

Д-р Трајковски: Дали антиваксерите се еден вид садисти?

0
Професорот од Техничкиот факултет во Битола Дејан Трајковски, кој прави статистички анализи на податоците поврзани со епидемијата на ковид-19, во својата последна анализа...

Укинат карантинот за лицата кои од Македонија и Грција влегуваа во...

0
Техничкиот комитет на експерти за справување со пандемијата попладнево ја укина одлуката за задолжителен двонеделен карантин за сите лица кои од Македонија и...

Исповед на проф. Дејан Трајковски: Како само една доза на вакцината...

0
Професорот на Техничкиот факултет во Битола, Дејан Трајковски, кој на Фејсбук секојдневно прави анализи за трендот на заболени и смртноста од Ковид-19 во...

Професор Трајковски: До летото ќе има близу 900 нови случаи на...

0
Професорот на Техничкиот факултет во Битола, д-р Дејан Трајковски во анализа за „Емитер“ смета дека до летото ќе има уште близу 900 нови...

Во Албанија останува во сила полицискиот час и забраната за летови...

0
Техничкиот комитет на експерти за справување со пандемијата, на денешната прва средба во новата годна, одлучи да продолжи полицискиот час во Албанија, како...