fbpx

таг: тетовски

Почина Фатмир Рушани, еден од најпознатите тетовски доктори

0
На 65 години почина познатиот тетовски лекар, началникот на кожното одделение при Клиничката болница Тетово и специјалист дерматовенеролог Фатмир Рушани, јави Тетово инфо....