fbpx

таг: тетовската

Еден починат пациент во ковид – центарот во Тетово, седум на...

0
Во ковид – центарот на тетовската клиничка болница за изминатите 24 часа има еден починат пациент меѓу хоспитализираните. Од почетокот на пандемијата, според...

УЕФА: Шкендија е најдобриот македонски клуб во последните 10 години!

0
Како што информираат од тетовската прволигашка екипа, Шкендија е најдобриот тим од Македонија во Европа во последната деценија. Веќе години...