fbpx

таг: тест

Барак Обама позитивен на ковид

0
Поранешниот американски претседател, Барак Обама, е позитивен на тест за ковид-19. Информацијата во текот...

По Макрон и Шолц одби руски ПЦР-тест за ковид-19 за средбата...

0
Наместо руски тест, Шолц одлучил лекар од германската амбасада да му направи ПЦР-тест,...

Тинејџерка со месеци е позитивна на брз тест, никој не знае...

0
Брзиот антигенски тест на коронавирус кај 15-годишната Ева Валабернштајн од Хановер покажува позитивен резултат веќе девет месеци. Меѓутоа, кога прави ПЦР-тест, резултатот е...

Како правилно да го направите брзиот тест за ковид?

0
Не е невообичаено брзиот тест за ковид да покаже лажно негативни резултати. И нашите и светските експерти велат дека ако наодот е позитивен...

Јанц призна дека Словенците останале тактички изненадени од Македонија

0
Словенечките ракометари признаа дека имаа сериозен прв тест на Европското првенство против Македонија и не пропуштија да ја пофалат храбрата игра на репрезентацијата...

ИЗБЕРЕТЕ ЕДНО ЧОРАПЧЕ ОД СЛИКАТА: Откријте дали вашите желби и соништа...

0
Овој тест се практикува низ целиот свет за да ни открие колку се реални нашите желби Секогаш пред Нова година обично си...

Лабораториска грешка – стотици Австралијци позитивни на ковид-19 добиле лажно негативни...

0
Стотици луѓе добиле негативни резултати на тест за коронавирус и покрај тоа што биле позитивни...

Гвардиола „лажно позитивен“, ќе може да ги води „граѓаните“ против Њукасл

0
Шпанскиот стратег доби „неубедлив тест за коронавирус“, по што вчера беше откажана неговата прес-конференција, но, сепак, ќе биде присутен на претстојниот натпревар против...

НБА: Ембид се врати на паркетот со „дабл – дабл“ ефект

0
По тринеделна пауза поради позитивен тест на коронавирус Џоел Ембид се врати на теренот со 42 поени и 14 скокови, но неговиот „дабл...

Николов: Ќе се обидеме да им вратиме на Шпанците за поразот...

0
Шпанската репрезентација ќе биде првиот сериозен тест за Драган Бајиќ и Македонија во квалификациите за Светскиот Куп 2023. Плејмејкерот на нашиот национален...