fbpx

таг: Тестото

Изненадување! Направете фина пица од тава за само 15 минути!

0
Ако го имате подготвено тестото, до пицата има само 15 минути – и најдобро од сè, не ви треба ни рерна. Најдобар избор...

КИФЛИЧКИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Пециво за цело семејство!

0
Тестото е толку меко што кифличките се топат во уста, а Италијанците имаат еден трик за подобар вкус. Во жолчките за премачкување додаваат...