fbpx

таг: тестирања

Седум починати, најмладиот имал 35 години, нови 301 случај со Ковид-19

0
Од направени 3.814 тестирања, регистрирани се 301 новозаразен со Ковид-19 во изминатите 24 часа. Починати се седум лица, а оздравени 192 лица. ...

Нови 342 случаи на коронавирусот: Седум лица починаа

0
Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 135, Битола – 35, Велес – 17, Прилеп, Кавадарци и...