fbpx

таг: тестирањата

Шведска прекина со тестирање за ковид-19: Лицата со симптоми ќе се...

0
Шведска прекинува со тестирањата за ковид-19, дури и кај лицата што покажуваат симптоми, па од денеска мобилните шатори што служеа за...