fbpx

таг: тестиран

Секој четврти тест позитивен на Ковид-19, но Македонија без нови мерки

0
Секој четврти тестиран е позитивен на Ковид-19, додека во околу 70% од материјалите се регистрира сојот омикрон кој е веќе присутен во 12...

Иако два пати бил вакциниран, тренерот на Баерн Минхен се заразил...

0
„Џулијан Нагелсман беше тестиран за коронавирус и тестот беше позитивен иако двапати беше вакциниран против корона. Тој ќе лета назад во Минхен одвоено...

Претседателот на Аргентина се зарази со коронавирусот и покрај тоа што...

0
Претседателот на Аргентина бил тестиран на коронавирусот и покрај тоа што примил вакцина против вирусот на почетокот на годината. 62-годишниот Алберто Фернандез...

Нема траги од алкохол и дрога, објавен резултатот од токсиколошкиот наод...

0
Марадона беше тестиран за присуство на наркотични средства и алкохол во неговата крв, но беше откриено застрашувачко откритие. Истрагата за...