fbpx

таг: „Тесла“

Маск: Имам лошо чувство за економијата, треба да паузира вработувањето во...

0
Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, има „супер лошо чувство“ за економијата и сака да укине околу 10 отсто од работните места во...

Акциите на „Тесла“ губат вредност, цената падна под 700 долари

0
Акциите на компанијата „Тесла“ доживеаја дополнителен пад на берзите поради тоа што продолжуваат проблемите поврзани со производството во Кина. Ова поттикна уште...

Маск најави дека „Тесла“ ќе произведува робо-такси: Ќе изгледа прилично футуристички,...

0
Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, најави дека компанијата ќе прави робо-такси, а следната година ќе почне со производство на три нови видови...

Илон Маск поседува 9,2 отсто од акциите на „Твитер“

0
 Извршниот директор на „Тесла“ и „Спејс-Икс“, Илон Маск сега поседува 9,2 отсто од акциите на „Твитер“, откако за тоа уплати 2,89 милијарди долари....

Маск: „Тесла” и „Спејс-Икс“ под силен инфлациски притисок

0
Извршниот директор на „Тесла инк“, Илон Маск, соопшти дека американскиот производител на електрични автомобили и неговата ракетна компанија „Спејс-Икс“ се соочуваат со значителни...

Маск го „запали“ интернетот: Откри кој стои зад биткоин?

0
Извршниот директор на Тесла, Илон Маск повторно направи хаос со својот твит. Имено, тој сподели фотографија на која „покажува“ кој стои зад...

„Тесла“ повлекува речиси 579.000 автомобили во САД поради слаб звук на...

0
„Тесла“ повлекува 578.607 автомобили во САД затоа што пешаците можеби не се свесни дека возилото им се приближува доколку алармот што на тоа...

По зделката со „Херц“, вредноста на „Тесла“ надмина трилион долари

0
Пазарната вредност на компанијата „Тесла“ надмина трилион долари, откако ја доби најголемата нарачка на возила досега од компанијата за изнајмување автомобили „Херц“. ...

Тесла има биткоини во вредност од 2,5 милијарди долари

0
Тесла во моментов има биткоини вредни околу 2,5 милијарди долари, според документите доставени до американската Комисија за хартии од вредност и пазар на...

Маск станува „технокрал“ на Тесла, а финансискиот директор- „господар на монетите“

0
Во официјален поднесок на „Тесла“ денеска до Комисијата за хартии од вредност и берзански тргувања (СЕК), Комисијата се информира дека функцијата на Илон...