таг: терор

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Нови жртви по нападот на хипермаркет во Харкив

0
Рускиот ракетен терор продолжува. Харкив денеска положи нови жртви по ракетниот напад врз цивилни цели што секојдневно се мета на рускиот агресор. Цел...

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Двајца загинати, 15 повредени кога руска ракета погоди...

0
Рускиот ракетен терор врз украинските градови продолжува со несмалена жестина. Секојдневно има цивилни жртви и унишување на украинската цивилна  и енергетска инфраструктура, што...

Нови податоци за жртвите од рускиот ракетен терор: Бројот на жртвите...

0
Пристигнаа нови информации за жртвите по рускиот ракетен терор денеска во Одеса. Засега се знае дека загинале 16 лица, меѓу кои и вработен...

Кулеба: Русија се обидува да шири терор во Одеса

0
Единствената цел на руските ракетни напади врз Одеса е терор, оцени украинскиот министер за надворешни...