таг: терен

Калин Ивановски го искористи домашниот терен и дојде до трофејот

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го искористи домашниот терен и совладувајќи го Саша Гуејмард Вајенбург...

Денвер го совладаа Феникс на домашен терен, имаат предност од 3-2

0
Кошаркарите на Денвер го совладаа Феникс на домашен терен со 118:102 и имаат предност од 3-2 во серијата од второто коло од плејофот...

Атланта обезбеди пласман во баражот, Денвер во плеј-офот од првата позиција

0
Кошаркарите на Атланта на свој терен убедливо го совладаа Вашингтон со 134-116 и со тоа обезбедија пласман во баражот. Хоукси го забележаа третиот...

Победа за Барселона, Фенербахче и Реал Мадрид

0
Шпанската Барселона без проблем славеше на домашен терен против Партизан со 79-68 во натпревар од деветтото коло...

Стано: Белград и Приштина да ги намалат тензиите и да најдат...

0
Белград и Приштина треба веднаш да ги намалат тензиите на терен и да работат на...

Левандовски, со 3 гола повторно застана меѓу рекордерите

0
Екипата на Баерн Минхен на домашен терен славеше убедлива победа против Салцбург со 7-1 , а трите...

Милан го „декласира“ Лацио и се пласира во полуфиналето

0
Екипата на Милан со убедлива победа од 4:0 на домашен терен против Лацио, обезбеди пласман во полуфиналето...

ФМП Академија сигурен против Кожув

0
Екипата на Академија ФМП го искористи домашниот терен и со убедлива победа над Кожув од 92-64 остана во игра за едно од местата...

Куртони славеше на „супер-џи“ трката во Кортина Д’Ампецо

0
Италијанката Елена Куртони славеше на денешниот супервелеслалом на домашен терен во Кортина Д’Ампецо. Со време од 1:20.98 минути, 30-годишната скијачка ја запиша...

Џеко му донесе триумф на Интер

0
Интер стигна до многу тешки три бода на домашен терен против Венеција, но најзаслужен за тоа е напаѓачот кој изминатово лето беше доведен...