fbpx

таг: теракота

По 18 векови молк, Армијата на сенките ја откри својата последна...

0
Огромната армија од теракота, откриена во 1974 година од група кинески селани од провинцијата Шанкси, со децении го привлекува вниманието на светската јавност....