fbpx

таг: тензии

Нормализирана ситуацијата во Косово

0
Ситуацијата во Косово, по 26 часа атмосфера исполнета со тензии по одлуката на Приштина да...

ФОТО: Масовен протест во Атина, Ципрас и Варуфакис меѓу демонстрантите

0
Масовно и со мали тензии на крајот, заврши протестот во центарот на Атина за одбележување на Денот на трудот, но и против новиот...

Ситуацијата пред ескалација, Русија испрати 15 воени бродови во Црно Море

0
И покрај обновените тензии во источниот дел на Украина, Русија денеска испрати 15 воени бродови во Црно Море, кои ќе учествуваат во воена...