fbpx

таг: темпо

Војната во Украина влезе во шестиот месец, борбите се интензивираат

0
Борбите продолжуваат со несмалено темпо додека инвазијата на Москва на Украина влезе во својот шести...

Папандреу: Вистинско и крајно време е Северна Македонија и Албанија да...

0
Сега е вистинско и крајно време да работиме со позабрзано темпо за зачленување на Република Северна Македонија и Република Албанија во...

Ако продолжи ова темпо на заразени од ковид-19, полицискиот час ќе...

0
Ако продолжиме со ова темпо на заразени од ковид-19, полицискиот час ќе се укине, а се очекува да имаме концерти ова лето, семејни...

Блумберг“: Со ова темпо на вакцинација, Македонија ќе ја победи короната...

0
Со досегашното темпо на имунизација, на Македонија ќе ѝ бидат потребни над 10 години за да го победи коронавирусот, е заклучокот од истражувањето на „Блумберг“,...