fbpx

таг: температури

ДВЕ НАЈГОЛЕМИ ГРЕШКИ ГИ ПРАВИМЕ КОГА Е ТОПЛО: Еве зошто не...

0
Метеоролозите најавуваат дека високите температури допрва доаѓаат, а има бројни совети како да ги издржите „пеколните“ 38 степени. На оние кои не мораат...

Алјаска забележа рекордно високи температури

0
Необичната дневни температури од над 15,5 Целзиусови степени беа забележани на Алјаска, како и пороен...

Пет природни лекови против кашлица

0
Пониските температури со себе носат и почести настинки кои може да предизвикаат кашлање. Иако лекарот треба да ја утврди дијагнозата и третманот, постојат...

Рекордно високи температури во северозападниот дел на САД

0
Рекордно високи температури се регистрирани во саботата низ северозападниот дел на САД, беше објавено денес. ...

Предупредување за екстремни горештини, во САД се прогнозираат над 49 степени

0
Опасно високи температури на југозападот од САД ќе има оваа недела. Температурите се очекува да надминат 49 степени и некои области ќе бидат...

Пролетниот мраз фатален за некои овошки

0
Ниските температури и променливото време изминативе денови ќе нанесат штета на земјоделските плодови. Снегот кој падна на 21 март нема да предизвика толкава...

ВИДЕО | Ќе ве насмее до солзи: Во Украина е многу...

0
Поради ниските температури во Украина, целата снежна покривка е замрзната, а улиците во Киев се супер – лизгави. Една безбедносна...