таг: температурата

Годината кога Европа замрзна: Зимата во 1709 година била најстудена во...

0
Во текот на првите неколку дена од 1709 година, температурата нагло опадна – што не е невообичаено за европска зима. Но,...

Падна снег во Словенија, температурата минус четири степени

0
Во Словенија падна снег, а температурата на воздухот е минус четири степени Целзиусови, јави meteo.si....

Пет начини да го намалите крвниот притисок на летната жештина

0
Драстичните промени на температурата, наизменичното сончево и врнежливо време не се невообичаени за летото, а сето тоа влијае на нашето здравје. Промените во...

Пет начини да го намалите крвниот притисок на летната жештина

0
Драстичните промени на температурата, наизменичното сончево и врнежливо време не се невообичаени за летото, а сето тоа влијае на нашето здравје. Промените во...

Во студените денови правите голема грешка: Важни совети за родителите на...

0
Бебињата не ја задржуваат температурата како возрасните затоа кога претстојуваат надвор во текот на студена есен и во зимата облеката треба да биде...