таг: тело

Две лица загинаа од рускиот напад со дрон врз Суми

0
Второто тело е извлечено од урнатините на петкатната станбена зграда во Суми, која беше оштетена од руски дрон, соопшти Украинската државна служба за...

Рапава кожа или дерматитис значи дека ви фали цинк во организмот

0
Човековото тело постојано ни кажува што се случува во него… Така, без разлика дали тоа се бори со замор, случајни грчеви или недостиг...

ОБСЕ изрази жалење поради одбивањето на Белорусија да дозволи нејзини набљудувачи...

0
Највисокото трансатлантско набљудувачко тело за безбедност и човекови права го критикуваше одбивањето на Белорусија да и дозволи на групата да го следи парламентарното...

Чуден прстен откриен на тело зад Плутон – не изгледа како...

0
НЕ е ретка појава небесно тело во Сончевиот систем да биде украсено со прекрасен прстен. Со ова не се пофали само Сатурн; половина...

Храна која го саботира вашето слабеење по 50

0
НЕ е тајна дека вашето тело поминува низ многу промени како што стареете. Не е забавен факт да се слушне, но според ACE...

МААЕ ги интензивира напорите за заштитна зона околу Запорожје

0
Шефот на нуклеарното набљудувачко тело на ОН ги интензивираше своите консултации за поставување...

Правилото со три минути, против чешање на кожата по капење

0
Најголемиот орган на нашето тело – кожата бара постепена нега, од миење до хидратација. Правилната нега е исклучително важна, особено ако човек има...

НАПРАВЕТЕ ПЛАН И ДРЖЕТЕ СЕ ДО НЕГО: 5 трикови кои ќе...

0
На човечкото тело очајно му е потребна вода, а дехидрацијата е една од најчестите појави кај возрасните. Кога телото е жедно, работи...

„Чудовиште“ од вселената се приближува кон Сонцето – „Хабл“ ја сними...

0
Небесно тело, со пречник од 130 километри, кое се приближува кон нашето Сонце, е „чудовиште“ меѓу кометите и е 50 пати...

По Фејсбук и Твитер, руските власти го блокираа и Инстаграм

0
Руското регулаторно тело за медиуми Роскомнадзор денеска официјално го вклучи Инстаграм во листата на забранети сајтови, со што во Русија целосно се блокирани...