таг: телевизиски

Турските серии достигнаа 750 милиони гледачи во над 150 земји

0
реклама Турските телевизиски серии стигнаа до вкупно 750 милиони гледачи во повеќе од 150...

Почина познатиот водител Лари Кинг

0
Американскиот телевизиски водител, популарниот Лари Кинг, почина во 87-та година од животот. Водителот на почетокот на јануари бил хоспитализиран откако...

Водителот Лари Кинг сместен во болница откако добил позитивен тест на...

0
Американскиот телевизиски новинар Лари Кинг е сместен во болница во Лос Анџелес, откако имал позитивен тест на коронавирус, објави „Дејли мејл“. ...

Почина големиот хрватски актер Перо Квргиќ

0
Легендарниот театарски, филмски и телевизиски актер Перо Квргиќ почина на 94 години, само неколку недели по Мустафа Надаревиќ. Последните години од животот ги...