fbpx

таг: текстописец

Стинг ги продаде правата за целата своја музика на „Јуниверзал“

0
 Британскиот пејач и текстописец Стинг го продаде целиот свој музички каталог на „Јуниверзал мјузик паблишинг груп“, се соопштува на интернет-страницата на компанијата. ...

„Не се чувствувам добро, хемотерапијата е премногу силна“: Марина Туцаковиќ проговори...

0
Србинката Марина Туцаковиќ (67) текстописец, води битка со ракот, за кој во неколку наврати искрено проговори во медиумите. Познатата ...