fbpx

таг: Тексас

Убиецот од Тексас го најавил масакрот на Фејсбук: Ја убив баба...

0
Гувернерот на Тексас, Грег Абот, изјави дека напаѓачот објавил три текста на Фејсбук пред нападот....

Прва пресуда за упадот во зградата на Конгресот во Вашингтон

0
Гај Рефит од Тексас е првиот осуден од осомничените за масовните немири во Вашингтон од...

Дончиќ го предводеше Далас до победа во тексашкото дерби со Хјустон,...

0
Далас со 116-106 го победи Хјустон во дербито на Тексас, Никола Јокиќ заработи повреда во мечот кој Денвер со 122-110 го загуби од...

Лажеше на Фејсбук дека плаќал заразени од корона да лижат предмети...

0
Еден човек од Тексас беше осуден на повеќе од една година затвор за ширење лажни информации поврзани со Ковид-19 на социјалните мрежи. ...

ВИДЕО: Несреќен адвокат од Тексас на онлајн судење се појави како...

0
Адвокат од Тексас имаше несреќна авантура откако на онлајн сослушувањето со еден судија се појави на екранот со мачешки мустаќи, уши и...

ВИДЕО: Хјустон со победа ја започна ерата без Харден, Јокиќ ги...

0
Во дербито на Тексас, Хјустон рокетс славеше со 109:105 над Сан Антонио спарс. Хјустон со победа го започна периодот без...

Генијалната идеја на деветгодишното момче му донело заработка од 30 милиони...

0
Рајан Каји од Тексас, 9-годишното момче кое рецензира играчки трета година по ред. Заработил 29,5 милиони долари, како и дополнителни 200 милиони долари од...