fbpx

таг: Тедрос

СЗО: ковид-19 „продолжува да се шири низ светот“

0
Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Аданом Гебрејезус изрази загриженост за здравствените услуги, бидејќи...

СЗО: Ако не ја завршиме оваа пандемија што е можно побрзо,...

0
Генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом Гебрејесус на прес-конференција рече дека е „шокантно“ колку малку е направено за да се обезбеди фер дистрибуција...