таг: Твитер

Амбасадорката Дир: Руското зло не престанува ни за Велигден, “бранителите на...

0
Украинската Амбасадорка во земјава, Лариса Дир, објави на твитер вознемирувачки фотографии од гранатирањето на православната катедрала “Свето Преображение ” во Никопољ од страна...

Илон Маск привремено ја суспендираше Твитер сметката на вдовицата на Навални...

0
Платформата на социјалните мрежи Х, поранешен Твитер, пред компанијата да ја преземе контроверзниот бизнисмен Илон Маск, денес привремено ја суспендираше сметката на Јулија...

Сината птица на Твитер отиде во историја, социјалната мрежа на Елон...

0
Шефот на Твитер го откри новото лого на социјалната мрежа, со бел X на црна позадина, што ќе ја замени сината птица. Утрово...

Твитер најави тужба против Мета поради „Тредс“

0
реклама Твитер ѝ се закани на корпорацијата Мета со правна постапка поради нејзината нова...

Твитер го ограничи бројот на твитови што луѓето можe да ги...

0
Сопственикот на „Твитер“, Илон Маск објави дека платформата привремено го ограничила бројот на твитови што корисниците можат да ги прочитаат во еден ден....

Елон Маск тврди дека Кина ќе иницира регулирање на вештачката интелигенција

0
Извршниот директор на „Твитер“, Илон Маск, по неодамнешниот состанок со официјални лица од Кина, изјави дека таа држава ќе се обиде да иницира...

Твитер станува како Фејсбук и Инстаграм: Илон Маск воведува голема промена...

0
Сопственикот на Твитер Илон Маск најави дека платформата ќе воведе видео и аудиоповици, како и шифрирани пораки. На овој начин Твитер ги следи...

Твитер воведува шифрирани пораки, аудио и видеоповици

0
реклама Сопственикот на Твитер Илон Маск најави дека платформата ќе воведе видео и аудиоповици,...

Твитер станува како Фејсбук и Инстаграм: Илон Маск воведува голема промена...

0
Сопственикот на Твитер Илон Маск најави дека платформата ќе воведе видео и аудиоповици, како и шифрирани пораки. На овој начин Твитер ги следи...

Бромли го повика, а потоа се “пишмани” за Кристијано Роналдо

0
ФК Бромли е англиски петтолигаш, кој на својот Твитер профил испрати шеговити пораки за Кристијано...