fbpx

таг: тајна

Не ги фрлајте лушпите од јајцата: Еве како да направите природно...

0
Не е тајна дека јајцата се полни со протеини, витамини и минерали и се една од најхранливите намирници на планетата. Во светот, просечен...

Шеќерот придонесува за опуштен изглед на кожата

0
Не е тајна дека конзумирањето поголема количина шеќер има негативно влијание врз здравјето на луѓето. Премногу шеќер, особено оној во...

Џорџ Клуни и Амал донеле важна одлука за своето семејство

0
Не е тајна дека славниот актер, продуцент, сценарист и режисер Џорџ Клуни е голем обожавател на Франција. Имено, сега холивудската...