fbpx

таг: Тајип

Ердоган: Под контрола ставени 202 од вкупно 214 шумски пожари во...

0
Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган соопшти дека од вкупно 214 шумски пожари во 46 области на Турција, под контрола се ставени 202, пренесува...

Ердоган повторно избран за лидер на АКП

0
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган повторно е избран за лидер на Партијата на правда и развој (АКП), а во обраќањето пред присутните истакна...