fbpx

таг: Тајванскиот

Тинејџер доби казна од 48.000 евра за прекршување на ковид-карантин во...

0
 Здравствените власти во тајванскиот град Синбеј му наложија рекордна казна на 18-годишно момче кое ги прекршило личните мерки на карантинот поради коронавирусот. ...

АСУС ќе се повлече од Русија, ќе ги евакуира и своите...

0
Тајванскиот производител на компјутерски хардвер – АСУС ја разгледа можноста за евакуација на работниците и деловните субјекти од Русија, изјави тајванскиот министер за...