fbpx

таг: ТАСС

Прв случај на мајмунски сипаници во Русија

0
Прв случај на мајмунски сипаници се појави и во Русија. Заразен е млад...

Парада во Москва, што се случи со демонстрацијата на воздухопловните сили?

0
Руската новинска агенција ТАСС објави дека делот од воената парада во Москва, што се однесува...