fbpx

таг: Танос

Плеврис: Од есен веројатно е да има ново зголемување на случаите...

0
Грчкиот министер за здравство, Танос Плеврис, во интервју за грчката телевизија „Скај“ ја остави отворена можноста од есен да има ново зголемување на...