fbpx

таг: Талибанците

Предупредување на Талибанците до САД да ги прекинат летовите на беспилотните...

0
Талибанците денеска предупредија на последици доколку САД не ги прекинат летовите на своите беспилотни летала во воздушниот простор на Авганистан. – Со...

Талибанците го освоија и деветиот провинциски главен град во последните пет...

0
Талибанците го зазедоа административниот центар на провинцијата Бадакшан, градот Фаизабад, во северниот дел на Авганистан, што е деветти главен град на провинција која...