fbpx

таг: Талески

Талевски: Знаеме што треба да поправиме пред ЕП

0
Филип Талески беше меѓу клучните ракометари, како во нападот, така и во одбраната на денешниот дуел со Израел што македонската репрезентација го доби...

Талески: Јас сум најомразен ракометар во Македонија и тоа ме боли

0
Во изминатите години Талески е мета на критики кај фановите кои веројатно имаа поголеми очекувања од него....

Талески: Сами сме виновни за исходот но апелирам до целата јавност...

0
Ракометарот на Вардар, Филип Талески призна дека не смее да се бараат изговори и во дуелот со Египет, Македонија да покаже поинаква игра...