fbpx

таг: Таканаречен

Австрија со нон пејпер повикува на постепено интегрирање на Западен Балкан...

0
Австрија до земјите членки на Европската Унија проследила таканаречен „нон пејпер“ во кој се залага...

Поставен „здравствен меур“ околу местото на одржување на ЗОИ во Пекинг

0
Таканаречен „здравствен меур“ против коронавирусот денеска е поставен околу местото на одржување на Зимските олимписки игри во...