таг: Таа

Зеленски: Украинската одбранбена индустрија може да влезе во топ-10 одбранбени комплекси...

0
Украинската одбранбена индустрија не само што се обновува – таа станува продуктивна колку што треба за модерна, технолошка војна, изјави украинскиот претседател Володимир...

Трик за сушење алишта за кој зборува цел интернет

0
реклама Со овој трик таа пере повеќе алишта и ги суши без да создаде брчки, а сите кои...

Ова е сценарио за кое мора да се подготвиме, тоа е...

0
Повеќето од болестите на таа листа ни се веќе познати – ебола, САРС, Зика и слично – но последната болест на тој список има застрашувачко...

Венера Крлиу: Нудиме образование кое ќе биде темел на подобро општество

0
реклама Таа е заменик извршен директор, главен оперативен директор, потпретседател на Одборот на директори и...

Вештачката интелигенција пронајде предок „дух“ во човечкиот геном

0
Никој не знае која била таа, но во секој случај била поинаква: Тинејџерка од пред повеќе од 50.000 години, со чудна...

Филмски стереотипи: Најбесмислените начини на кои филмаџиите прикажуваат женски ликови

0
Таа САМО помина низ Армагедон и нејзината шминка е беспрекорна. Доволно беше еден заводлив поглед и таа „падна“ на лице место. Слободното...

Клоп си призна: Не сме во трка за титулата

0
Таа сезона Ливерпул ја заврши како седми, а Јирген Клоп после дуелот со Арсенал призна дека неговиот...

Кралицата Елизабета Втора почина денеска, на 96-годишна возраст

0
Таа беше кралица која била најдолго на тронот во британската историја. Нејзиниот долг живот беше – служба. Така на работите гледаше...

Разбојниците му ја скршиле вилицата на Обамејанг – Под знак прашалник...

0
Минатиот викенд Пјер-Емерик Обамејанг беше мета на разбојници, а во таа прилика се здобил со непријатна повреда. Kога тргнал да го...

Научниците открија во која положба на телото таблетaта најбрзо се апсорбира

0
Кога пиете таблета, таа започнува долго и сложено патување низ телото, од желудникот, преку цревата до крвотокот, но во зависност од положбата на...