fbpx

таг: Таал

Се активираше вулканот Таал во близина на Манила, исфрла отровен гас

0
Вулканот Таал, што се наоѓа на околу 50 километри јужно од филипинската престолнина Манила, веќе една недела исфрла отровен гас, што може да...