таг: С400

Турција: Не се откажуваме од С-400!

0
Турција нема да се откаже од рускиот одбранбен систем С-400, поради што САД веќе воведоа санкции против...

Помпео: Рускиот систем С-400 е закана за војската и воената технологија...

0
Рускиот систем С-400 претставува закана за безбедноста на војската и воената технологија на САД, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео пред неговиот турски...