fbpx

таг: сцените

Светските лидери го осудија нападот во Буча

0
Сцените во украинскиот град Буча по повлекувањето на руските трупи предизвикуваат широка осуда од светските лидери. “Ужасно е и апсолутно е...

Избегната трагедија: Хулигани фрлија СКАЛПЕЛ кон фудбалер (ВИДЕО)

0
Додека европската јавност беше ужасната од сцените во синоќешното француско дерби помеѓу Лион и Марсеј, кое беше прекинато откако Паје беше удрен со...