fbpx

таг: суспендиран

Суспендиран британски пратеник обвинет за гледање порнографија во Парламентот

0
Британскиот конзервативен пратеник Нил Периш е суспендиран од партијата по истрага за наводно гледање порнографија...

Нови двајца ракометари во Хрватска позитивни на Ковид-19

0
Давид Мандиќ е суспендиран на еден натпревар додека Леон Шушња и Ловре Михиќ отпаднаа поради позитивни тестови на Ковид-19 во хрватската ракометна репрезентација....

Будуќност го суспендираше македонскиот репрезентативец

0
Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Џејкоб Вајли, е суспендиран од црногорскиот клуб Будуќност, а како што велат од тимот, причина за отсуството на тренинг...

ФОТО: Мурињо не смееше во соблекувална, па јадеше оброк на скали

0
Жозе Мурињо беше суспендиран и не можеше да ја води Рома, која со пресврт стигна до цел плен кај Каљари. Португалскиот тренер...