таг: Супер

ВИДЕО / Еланга ги спаси „Црвените Ѓаволи“ во Мадрид

0
„Супер пресметка“  меѓу Атлетико Мадрид и Ман. Јунајтед во 1/8 финалето од Лигата на шампионите, заврши без...

Радовиш и Металург нема да го играат својот дуел

0
Натпреварот од 18. коло од Супер машката лига кој беше предвиден да се игра меѓу Радовиш и Металург нема да се игра во...

Совети со кои лененото семе ќе ви помогне за да изгубите...

0
Најкорисна супер храна! Лененото семе е евтин и многу корисен производ кој не е тешко да се купи во кој било супермаркет. ...

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

0
Иницијаторите на фудбалската Супер лига, чиј првичен концепт пропадна под жесток притисок на бројни институции и јавноста, сè уште не се откажале од...

Магдебург ја изненади Барселона и го освои Супер Глоуб

0
Германски ракометен гигант Магдебург го освои Супер Глоуб, клупското светско првенство откако вечерва ја победи Барселона со 33-28 која е актуелен европски ракометен...

ВИДЕО: Како судијата го поништи пеналот за Реал Мадрид, па потоа...

0
Супер интересен меч одиграа Реал Мадрид и Севиља, кој заврши 2:2. На овој начин Атлетико Мадрид остана...

Еурофарм Пелистер ослабен за дуелот со германскиот гигант, без Хандави

0
Иако го очекува супер предизвик вечерва, сепак Еурофарм Пелистер ќе биде ослабен против германскиот ракометен гигант Магдебург....

ВИДЕО | Погледнете како супер – јахта од 75 милиони евра...

0
Супер јахтата „Go“, вредна 75 милиони евра, е снимена како удира во марината во Св. Мартин на Карибите. Инцидентот се случил во...