fbpx

таг: супермаркетите

Пекинг се подготвува за „шангајско сценарио“: Почнаа масовни тестирања, граѓаните ги...

0
Жителите на Пекинг ги преплавија супермаркетите за да обезбедат храна, сакајќи да избегнат недостиг како во Шангај во случај повторно да...