таг: супа

Дали пилешката супа навистина помага при болести или така сме убедени...

0
реклама Подготвувањето чинија пилешка супа за некој човек кога е болен е практика која е...

Оваа супа е подобра од антибиотик, запишете си го рецептот

0
Антибиотик супа идеална во зимските студени денови. Потребни состојки:  1 главица лук, 1 главица кромид, 1-2 коцки за супа, вода по потреба, 1 лажица...

Кулинарски вештини: Станете вистински мајстор за чорби и супи

0
Чинија топла супа или чорба го поттикнува апетитот и го подготвува желудникот за главното јадење. А во овие зимски денови тие се...