fbpx

таг: сумираше

Манчини: Требаше да избориме пласман на СП преку групата, сега ни...

0
Селекторот на Италија, Роберто Манчини ги сумираше резултатите од квалификацискиот натпревар за СП 2022 година со Северна Ирска (0:0). Италијанците завршија на второто...

Што изјави Јоаким Лев по шокот кој му го приреди Македонија?

0
Селекторот на Германија, Јоаким Лев ги сумираше впечатоците по синоќешниот пораз (1:2) од македонската репрезентација во квалификацискиот меч за СП...