fbpx

таг: сулфатот

Сакате да ја спречите појавата на нови брчки? Намалете со јадење...

0
Шеќерот, натриумот и сулфатот се главните виновници за дехидрирање на кожата, а исто така го забавуваат производството на колаген, кој е неопходен...