fbpx

таг: суд

Холандски суд ќе објави пресуда за соборувањето на авионот над Украина...

0
Холандскиот суд кој го води судскиот процес против четворицата осомничени за соборувањето на авионот на...

Гугл повторно казнет во Русија

0
Московски суд денеска ја казни компанијата Гугл со повеќе од 374 милиони долари поради „системски пропуст да отстрани забранети информации“. Роскомнадзор, руската...

Твитер го тужи Илон Маск

0
Твитер го изведе милијардерот Илон Маск на суд за да го принуди да ја купи...

Врховниот суд на Јапонија: Владата не е одговорна за катастрофата во...

0
Денешната пресуда е првата одлука на Врховниот суд за одговорноста на владата за катастрофата во Фукушима во четирите тужби за...

Московскиот суд ја казни Викимедија со 5 милиони рубли

0
Московскиот суд ја казни Викимедија со 5 милиони рубли(88.000 американски долари) затоа што одбиле...

Тачи и Весели остануваат во притвор во Хаг

0
Специјалниот суд во Хаг донел одлука за продолжување на притворот за поранешниот косовски претседател, Хашим...

Руски суд го казни „Гугл“ со 45.000 евра

0
Прекршочен суд во Москва денеска го казни „Гугл“ со четири милиони рубљи (околу 45.000 евра), поради „ширење лажни информации за загинати лица за...

Алексеј Навални повторно осуден

0
Рускиот суд го прогласи Алексеј Навални виновен за „измама од големи размери“. Опозициониот политичар важи...

Русија ја отфрли пресудата на Судот на ОН за запирање на...

0
Кремљ ја отфрли пресудата на највисокиот суд на Обединетите нации да го прекине нападот врз...

50 полицајци и цариници уапсени на Косово се испратени на суд...

0
50 полицајци и цариници уапсени на Косово се испратени на суд на дополнителни мерки. Специјалното...