fbpx

таг: судска

Бред Пит конечно доби заедничкото старателство над децата – Анџелина...

0
По речиси пет-годишната судска битка, Бред Пит конечно доби заедничко старателство над неговите шест деца со Анџелина Џоли, пренесува „Пејџ Сикс“....

Фотограф ја тужи Кет Вон Ди поради тетоважа со легендарната фотографија...

0
Познат американски фотограф поведе судска тужба против познатата уметница за тетовирање Кет Вон Ди, обвинувајќи ја за нарушување на авторските права на...