fbpx

таг: судри

Продолжуваат насилствата во Ерусалим

0
Израелската полиција се судри со палестинските демонстранти во Ерусалим на 10 мај по третата ноќ на насилство...

Кавга на самитот на ЕУ: Курц се спротивстави европските лидери и...

0
Австрискиот канцелар Себастијан Курц жестоко се судри со другите лидери на ЕУ за време на виртуелниот самит...

Албанскиот претседател Илир Мета се судри со полицијата

0
Албанскиот претседател Илир Мета се судри со полицијата во Тирана. Инцидентот се случи откако општинската полиција побара...