fbpx

таг: судирите

Најмалку 110 борци загинаа во судирите во Јемен за три дена

0
Во судирите меѓу безбедносните сили на Јемен и бунтовниците Хути, за три дена беа убиени 110 борци од двете страни, објавија денеска извори...

Се зголемува бројот на жртви во израелско-палестинскиот конфликт

0
Во ескалацијата на судирите меѓу Израел и Хамас, бројот на жртви денеска се зголеми на најмалку 43 убиени во Газа и шест во...

Тажни фотографии во Израел по бомбардирањето: Тел Авив во рушевини, луѓе...

0
Судирите меѓу израелските и палестинските сили продолжија утрово, а по ескалацијата на насилството и крвавите конфликти, Израел прогласи вонредна состојба во градот Лот....

Ордата на Трамп удри врз Капитолот, загинаа четири луѓе

0
При метежот и судирите пред Капитолот загинаа четири лица, вклучувајќи и жена застрелана од силите за безбедност, додека во непосредна близина на...