fbpx

таг: судии

Нова дерби пресметка на ЕП за Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

0
Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство. Тие се делегирани...

Начевски и Николов ќе судат дерби меч на ЕП

0
Најдобрите македонски судии и во последните неколку години во потесниот круг за најдобри светски судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов вторпат се најдоа...

Австралија опен 2022 ќе се одржи без линиски судии

0
Нема да има линиски судии на Австралија опен во 2022 година поради пандемијата на коронавирус, објави Хералд Сан. Како што е наведено,...

Дербито Еурофарм Пелистер – Вардар ќе го судат најдобрите

0
Најдобрите македонски судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, го добија да го судат второто најголемо македонско дерби оваа сезона меѓу Еурофарм Пелистер и...

Постигната согласност за зголемување на платите на судиите од 15 проценти...

0
Владата и Здружението на судии постигнаа согласност за зголемување на платите на судиите од 15 проценти. Десет...

Одреден е датумот на погубување на единствената жена која чека смртна...

0
Тројца судии од Окружниот апелационен суд во Вашингтон ја промени одлуката на нижиот суд кој ја одложи смртната казна на Лиза Монтгомери, единствена...