fbpx

таг: Судењето

Џони Деп загуби милиони поради Амбер Херд: Ова е точната цифра!

0
Судењето меѓу поранешните сопружници стана главна тема на светските медиуми, а кариерата на актерот е во сериозна криза откако Амбер го обвини за...

Два милиони луѓе бараат Амбер Херд да се исфрли од новиот...

0
Додека трае судењето меѓу холивудските актери Џони Деп и поранешната сопруга Амбер Херд во јавноста излегуваат нови детали за нивниот однос. Многумина...

Рускиот обвинител бара 13 години затвор за Навални

0
Обвинителот на судењето на затворениот руски опозициски политичар Алексеј Навални побара 13-годишна затворска казна за...

Објавено како докторите одлучиле за визата на Ѓоковиќ: Сега сè е...

0
Минуваат часови, а во Мелбурн се наближува судењето на Новак Ѓоковиќ, кое ќе се одржи вечерва точно на полноќ. За тоа време српскиот...

Фенербахче се жали на судење на натпреварите од Евролигата

0
Раководството на Фенербахче протестираше до Евролигата поради судењето на натпреварите на истанбулскиот клуб. Соопштение за незадоволството од судењето е објавено на официјалната веб-страница...

Утврдена причината за смртта на Флојд кој минатата година беше брутално...

0
Лекар кој сведочеше на судењето на поранешниот американски полицаец Дерек Шовин, обвинет за убиството на Џорџ Флојд минатиот мај, потврди дека тој умрел...

Франција: Почна судењето на „жолтите елеци“ за демолирањето на Триумфалната порта

0
Денеска во Париз почна судењето на десет лица за демолирањето на Триумфалната порта за време на демонстрациите на „жолтите елеци“во 2018 гофина, но...

Почнува судењето за убиството на Џорџ Флојд, судот во проблеми со...

0
Судењето на поранешниот полицаец во Минеаполис, Дерек Човин околу смртта на Џорџ Флојд започнува денеска по комплексен процес за избор на поротници. ...

Сенатот гласаше за продолжување на второто судење против Доналд Трамп

0
Американскиот Сенат гласаше да започне судењето за поранешниот претседател Доналд Трамп за поттикнување на напад врз Капитол...

Постапката против Трамп во американскиот Сенат ќе започне следниот месец

0
Судењето во американскиот Сенат за поранешниот американски претседател Доналд Трамп, под обвинение за „поттикнување на востание“ и...