fbpx

таг: Суга

Вонредна состојба во Токио поради коронавирусот

0
Јапонскиот премиер Јошихиде Суга воведе вонредна состојба во Токио, која ќе трае до 22 август. Олимписките игри во Токио ќе се одржат...

Јапонскиот премиер се вакцинираше

0
Јапонскиот премиер Јошихиде Суга ја прими првата доза од Ковид-19 вакцина во рамки на подготовките за состанокот со американскиот претседател Џо Бајден кон...