fbpx

таг: сув

Неверојатен вкус: Перуански крофни кои се нижат на прсти!

0
Ви треба: лажица сув квасецлажичка шеќер1/4 чаша водалажица мелена пченка или пченкарно брашно1/2 лажичка морска сол1/4 лажичка мелен анасон3 чаши бело...