fbpx

таг: Суарез

Суарез би можел да се пресели во Астон вила

0
Уругвајскиот фудбалски репрезентативец, и член на Атлетико, Луис Суарез може да го напушти клубот од Мадрид. Ова го објави шпанскиот новинар Жерар Ромеро...

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

0
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез може да ја продолжи кариера во Америка. Според новинарот Николо Шира, за 34-годишниот Уругваец се заинтересирани два...

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

0
Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез може да ја продолжи кариера во Америка. Според новинарот Николо Шира, за 34-годишниот Уругваец се заинтересирани два...

Барселона не го ценеше, но Атлетико Мадрид да, отако му донесе...

0
Фудбалерот на Атлетико, Луис Суарез потврди дека ќе остане во клубот од Мадрид и следната сезона. – Да, сигурен сум дека ќе...

Немаше враќање назад: Челниците на Барселона со една реченица го налутија...

0
По шест месеци, Луис Суарез конечно реши да ја отвори душата и да открие што се случуваше...

Во договорот на Луис Суарез има посебна клаузула

0
Минатото лето, Луис Суарез потпиша двегодишен договор со Атлетико Мадрид. Суарез беше отпишан од новиот...

Суарез: Заминав откако ми се јави Куман, Барселона бараше да не...

0
Луис Суарез игра фантастично во дресот на Атлетико Мадрид. Во воментов се први на табелата, а Уругваецот...

Суарез го повтори рекордот на Фалкао

0
Напаѓачот на Атлетико, Луис Суарез постигна гол на мечот од Шпанското првенство против Гетафе (1:0). Уругваецот постигна осум гола на своите први...